Теорема Піфагора презентація

Піфагор Самоський – великий грецький вчений. Його ім’я знайоме кожному школяреві. Якщо попросять назвати одного стародавнього математика, то абсолютна більшість назве Піфагора. Його популярність пов’язана з назвою теореми Піфагора. Хоча зараз вже ми знаємо, що ця теорема була відома в стародавньому Вавилоні за 1200 років до Піфагора, а в Єгипті за 2000 років до нього був відомий прямокутний трикутник зі сторонами 3, 4, 5, ми як і раніше називаємо її по імені цього древнього вченого.
Про життя Піфагора достовірно майже нічого не відомо, але з його ім’ям пов’язана велика кількість легенд.
Піфагор народився в 570 році до н. е на острові Самос. Батьком Піфагора був Мнесарх – різьбяр по коштовних каменів. Мнесарх, за словами Апулея, «славився серед майстрів своїм мистецтвом вирізати геми», але стежили швидше славу, ніж багатство. Ім’я матері Піфагора не збереглося.
Піфагор мав гарну зовнішність, носив довгу бороду, а на голові золоту діадему. Піфагор – це не ім’я, а прізвисько, яке філософ отримав за те, що завжди говорив вірно і переконливо, як грецький оракул. (Піфагор – “переконує промовою”.)
Серед вчителів юного Піфагора були старець Гермодамант і Ферекид Сіросского (хоча і немає твердої впевненості в тому, що саме Гермодамант і Ферекид були першими вчителями Піфагора). Цілі дні проводив юний Піфагор біля ніг старця Гермодаманта, слухаючи мелодії кіфари і гекзаметром Гомера. Пристрасть до музики і поезії великого Гомера Піфагор зберіг на все життя. І, будучи визнаним мудрецем, оточеним натовпом учнів, Піфагор починав день з співу однієї з пісень Гомера.

Ферекид же був філософом і вважався засновником італійської школи філософії. Таким чином, якщо Гермодамант ввів юного Піфагора в коло муз, то Ферекид звернув його розум до логосу. Ферекид направив погляд Піфагора до природи і в ній одній радив бачити свого першого і головного вчителя.

Але як би там не було, невгамовному уяві юного Піфагора дуже скоро стало тісно на маленькому Самосі, і він відправляється в Мілет, де зустрічається з іншим вченим – Фалесом. Фалес порадив йому відправитися за знаннями в Єгипет, що Піфагор і зробив.
У 550 році до н. е Піфагор приймає рішення і вирушає до Єгипту. Отже, перед Пифагором відкривається невідома країна і невідома культура. Багато що вражало й дивувало Піфагора в цій країні, і після деяких спостережень за життям єгиптян Піфагор зрозумів, що шлях до знань, охоронюваним кастою жерців, лежить через релігію.

Переглянути презентацію онлайн

Схожі матеріали

Інформація про сторінку

Вітаємо гостей сайту vchitel.com. У нас ви зможете переглянути онлайн або скачати "Теорема Піфагора презентація" безкоштовно. Також на сторінках нашого сайту ви знайдете безліч матеріалів для навчання і викладання. Бажаєм успіху! Будемо вдячні за вашу оцінку і відгук!

Залиште комментар